En İdeal Düğün Mevsimi Hangisidir

En İdeal Düğün Mevsimi Hangisidir

 

En ideal düğün mevsimi, kavramı kişiden kişiye değişmektedir. Evlenecek kişilerin maddi açıdan uygun olduğu ve işlerini düzene soktuğu zamanlar, en ideal zamanlardır. Genel olarak ise hava durumu ile orantılı bir zaman vermek mümkündür. Mayıs ortalarından Eylül ayı sonlarına kadar olan bir süreç, düğün yapmak için ideal dönemlerdir.

 

Yaz ayları, havaların ısınması ile en çok talebin yaşanacağı tarihlerdir. Bu dönemde, uzun günler, keyifli kır düğünleri ile açık hava mekânları da tercih edilebilecektir. Düğün mevsimi seçiminde tarih belirleyen bir unsur da balayı mekânlarıdır. Yaz ve bahar ayları tatil yapılacak ve gezilmeye müsait aylardır. Düğün hazırlıkları sonrasında da yapılacak tatilde uygun hava koşullarının olması tercih edilecek bir durumdur.

 

Kış Düğünlerinin Tercih Edilme Nedeni

 

Yaz ve bahar ayları kadar olmasa bile kış düğünleri de tercih edilmektedir. Kış düğünlerinin en zor tarafı, mekân seçiminde fazla alternatif bulunmamasıdır. Kapalı mekânlar, düğün salonları, kış aylarında tercih edilecek mekânlardır. Ayrıca, düğün için seçilecek gelinlik de kapalı olacak ya da şal gibi unsurlar mutlaka bulundurulacaktır. Düğüne gelen kişiler de daha kapalı, kalın kıyafetler seçerek, hava koşullarına uygun giyineceklerdir. İlgili Link: Düğün Listesi Nasıl Yapılır

 

Ayrıca, havaların erken kararması gibi faktörler düşünüldüğünde kış düğünlerinde düğün saati de yaz düğünlerine nazaran daha erken başlayıp, erken bitecektir. Ayrıca, balayı yapılacak yerler içerisinde de deniz tatili olmayacak, kayak yapılacak, kış manzaralı oteller tercih edilecektir. Deniz tatili yapmak isteyenler için, daha sıcak iklim kuşağına sahip olan yerlere gidilmesi önerilecektir. Bu durumda da yurtdışı tatili bir seçenek olmakla birlikte, yurtiçine nazaran daha masraflı bir tatil rotası olacaktır.

 

Yaz Aylarında Düğün Yapmak İçin Farklı Nedenler

 

Yaz aylarında düğün yapmak için çok fazla neden bulunacaktır. Yaz için tasarlanan gelinlik modelleri, kışa nazaran oldukça fazla çeşitliliktedir. Yaz aylarında davetlilerin düğün mekânına gelmesi de son derece rahattır. Olumsuz hava koşullarının sebep olduğu aksamalar olmayacaktır. Kır düğünleri, açık hava mekânları, düğün sahipleri kadar, gelen davetliler için de son derece keyifli olacaktır. Dış mekân çekimleri de yaz düğünlerinin vazgeçilmez birer parçalarıdır.

 

En ideal düğün mevsimi, kavramı kişiden kişiye değişmektedir. Evlenecek kişilerin maddi açıdan uygun olduğu ve işlerini düzene soktuğu zamanlar, en ideal zamanlardır.

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative