Düğün Listesi Nasıl Yapılır

Düğün Listesi Nasıl Yapılır

Özellikle bayanların en çok heyecan yaşadığı anlardan biri olan düğünler, her ne kadar dikkat edilse de her zaman bir aksilik çıkacak düşüncesi ile stres yaratmaktadır. Bunun önüne geçebilmek için mutlaka planlamaların doğru yapılması ve uzun süreli olacak şekilde, hem düğün öncesi hem düğün sonrası yapılacakların listesinin oluşturulması yeterli olacaktır. Öncelikle 6 ay kala düğün tarihini belirlemeli ve tüm düğün dergileri üzerinden yapılacak hazırlıklar ile ilgili bilgilerin detaylı olarak öğrenilmesi gerekmektedir. Bütçe belirleyin, organizasyon firmalarını araştırın. Fotoğrafçılar ile anlaşma yapın. Aynı zamanda düğün temasını belirleyin, olmazsa olmazların bir listesini hazırlayarak olabilecek her türlü aksiliğin önüne geçmek için çabalamaya özen gösterilmeli.

 

Düğün Davetiyesi Ve Düğün Listesi Hazırlıkları

 

Aile büyüklerine danışarak her türlü hazırlıkların yapılması için gerekli olan önlemler alınmalı. Daha öncesinden tecrübe edinmiş kişilerden bilgi almak hem gelini hem de damadı rahatlatacaktır. Düğün teması belirleyin ve davetiye seçimini şimdiden araştırmaya başlayın.  Düğüne 3 ay kala düğün mekânı için görüşmeler yapın. Mekânla ilgili tüm detayları öğrenin ve zaman çizelgelerini isteyin. Nikâh tarihinizi alın. Dolaşılan mekânlar içerisinden tercih yapın. Davetiyenizin tasarımına karar verin ve davetli listesi çıkartın. Bu liste genellikle unutulan kişiler olabileceği için çok öncesinden akıla geldikçe yazılmalıdır. İlgili Link : En İdeal Düğün Mevsimi Hangisidir

 

Düğün Gününe 2 Ay Kala

 

Nikâh memuru ile ilgili tüm bilgiler öğrenilmeli, mekânla anlaşma yapılmalı ve oturma düzeni oluşturulmalı. Çiçekçi, makyöz ve kuaför seçilmeli ve randevuları alınmalı.Düğün temasına uygun motifler seçilmeli. Ayakkabı, evlilik yüzükleri ve aksesuarlar satın alınmalı. Gelinlik Modelleri  ve damatlık seçimine karar verilmeli ve gerekiyorsa tüm tadilatlarını tamamlayın. Kiralama işlemi yapılacaksa gerekli olan ayarlamaları yapın. Davetiyeleri bastırın ve dağıtmaya başlayın. Video çekimleri için fotoğrafçı ayarlayın. Düğün müziklerinizi ayarlayın.

 

Düğün Gününe 2 Hafta Kala

 

Konuk defteri için satın alma işlemi yapın. Balayı rezervasyonlarınızı tamamlayın. Fotoğraf çekim sayısı ve fiyatı konusunda net olarak son bilgilendirmeyi alın. Düğün günü yanınızda olacak kişiler ile tüm detayları paylaşarak bir çizelge oluşturun. Davetlilerden gelen olumlu dönüşleri toparlayın ve net bir liste hazırlayın. Saç rengi değiştirme işlemlerini son haftaya bırakmayın. Kuaför, araç süsleme, makyöz, fotoğrafçı, mekân ve balayı ayarlamalarınızı tekrar gözden geçirerek net bir çizelge hazırlayın.

 

Düğün Zamanı

 

İstenen ve planlanan tüm olayların akışını izleyin. Erken yatın ve mutlaka bir gün öncesinden duş alın. Spa’ya gidilecekse bunu 2 gün öncesinden yapın ve tamamen istekleriniz doğrultusunda her şeyi gönlünüzce tamamlayın. Kimsenin dediklerini umursamayın. Kendi istekleriniz ve zevkleriniz doğrultusunda düğününüzün planlanmasını izleyin. Düğün günü mutlaka hafif bir kahvaltı yapın ve erken uyanarak günün tadını çıkarın. Oluşabilecek her türlü aksiliği umursamayın ve buna hazır olun. Yeni bir hayata başlamanın mutluluğunu yaşayın.

Özellikle bayanların en çok heyecan yaşadığı anlardan biri olan düğünler, her ne kadar dikkat edilse de her zaman bir aksilik çıkacak düşüncesi ile stres yaratmaktadır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative