Çocuk Sahibi Olmak İçin En Uygun Zaman

Çocuk Sahibi Olmak İçin En Uygun Zaman

İnsanlar için en önemli kararlardan birisi evlilik yapmak iken, çocuk sahip olmak için uygun zaman seçmek de bir o kadar önemlidir. Günümüzdeki kadınların çoğu evlenip çocuk yapma  kararını biraz erteleyebiliyor. Bunun yerine kariyer yapmayı ve iş hayatına dalmayı düşünen kadın sayısı yadsınamaz şekilde fazladır.

Çocuk sahibi olabilmek için en uygun zaman kararını çiftlerin kendisi vermelidir. Bir çiftin kendi evlilik hayatına adapte olması ve birbirinin ailesine alışması için zaten bir zaman gerekmektedir. Bunun için çocuk sahibi olmak için ilk iki sene seçilmemelidir. Zira bu dönem çiftin birbirini en iyi tanıyabileceği zaman dilimidir. Hayattan beklentiler ya da kararlar bu dönemde belirlenebilmektedir.

 

Çocuk Sahibi Olmak İçin İdeal Yaş Kaç Olmalı?

 

Kadınların bazıları erken sürede anne olmaya karar verebilirken bazıları korkuları sebebiyle anne olmak istemeyi erteleyebilmektedir. Bu durum kâbus haline gelecek vaziyete dönebilmektedir. Fakat kadınların da doğum yapabilmesi için belirli yaşlar vardır. Bu yaşlar aşıldıktan sonra çocuk sahibi olabilmek de zorlaşabilmektedir.

Çocuk sahibi olmak isteyen bir çift için 35-37 yaş öncesi ideal olarak görülebilir. Çünkü kadınların bu yaşlardan  sonra doğum yapabilmesi zorlaşmaktadır. Bunun sebepleri de tamamen bilimseldir. Bu yaşlardan sonra yumurtalar yaşlanır. Bu da çocuk doğurma ve hamile kalma ihtimalinin azalmasına neden olur.

 

İlgili Link; Hamilelikte Çoçuk Bakımı

 

Hamile Kalma Şansı Nasıl Arttırılabilir?

 

Çocuk sahibi olacak kişilerin her şeyi göz önünde bulundurması son derece önemlidir. Çocuk sahibi olacak kişiler öncelikle kaç çocuk yapacaklarına karar vermelidir. Çünkü 5 çocuk isteyen kişi ile 1 çocuk yapmayı düşünen kişi için doğum yapılacak dönemler aynı değildir. Çocuk sahibi olmak isteyen kişiler sağlıklı bir kiloda kalmaya dikkat etmelidir.

Çünkü çok fazla zayıf ya da kilolu olmak kısırlık oluşmasına sebep olabilmektedir. Sigara içilmemelidir. Yine kısırlık sigara içen çiftlerde 2 kat daha fazla oluşabilir. Güvenli birliktelikten vazgeçmeyin. Çünkü önlem almadan birliktelik kurulursa cinsel yolla bulaşan hastalıklar yumurtalıkların etkilenmesine sebep olabilir. Doktor tedavileri tek kişi olarak değil çift kişi olarak yaptırmaya dikkat edin. Sorun sadece tek kişide değil diğer kişide de olabilmektedir.

 

İnsanlar için en önemli kararlardan birisi evlilik yapmak iken, çocuk sahip olmak için uygun zaman seçmek de bir o kadar önemlidir. Günümüzdeki kadınların çoğu evlenip çocuk yapma kararını biraz erteleyebiliyor.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative