Cilt Kalitesini Bozan 5 Hatalı Davranış

Cilt Kalitesini Bozan 5 Hatalı Davranış

Hemen hemen herkes cilt bakımı yaparken fark etmeden bazı yanlışlıklar yapmıştır. Hiçbir sıkıntısı olmayan mükemmel bir cildin sahibi olanlar bile bazen yüzünde ve vücudunda oluşan sivilceleri patlatmaya çalıştıklarını ve geceleri yüzlerindeki makyajları temizlemeden yatağa girdiklerini itiraf etmişlerdir. Bu hesaba alınmayan ufak detaylı yanlışlar kısa süreli vadede pek bir sorun oluşturmaz. Lakin devamlı olarak tekrarlanacak olursa yüzünüzde artık kaçınılması zor olan sonuçları görmeniz mümkün.

Uzun yıllar mükemmel bir cilde sahip olabilmemiz için öncelikle kötü alışkanlıklarımızdan kurtulmamız gerekmektedir. Peki bizim yaptığımız kötü alışkanlıklar neler?

 

Tıraş Yapılırken Dikkat Etmemiz Gerekenler

 

Vücut bakımınızı yaparken kol ve bacaklarınızda bulunan tüyleri alırken yapılan hatalardan birisi de tıraş kremi kullanmamaktır. Tıraş kremleri vücudunuzu korumanızı sağlayan nemlendirici özelliğe sahiptir. Bu sayede tıraş esnasında cildinizin tahriş olmamasını sağlar.

 

Sivilcelere Dikkat

 

Ergenlik çağında başlayan ve gençlerin korkulu rüyası olan sivilceleri gördüğümüz andan itibaren strese girip ondan hemen kurtulma arzusu ile kendimize hâkim olamayarak sıkmamız önemli hatalar arasındadır. Bu yapılan uygulama sonucu cildin üzerinde delikli izlerin oluşmasına sebep olur ve bu da yüzümüzde çirkin bir hal alır. Ergenlik sivilceleriniz ile uğraşmaktan vazgeçin.

 

İlgili Link : Ciltte Oluşan Siyah Noktalar

 

Sigara Sağlığımızın Tamamını Etkiliyor

 

Hayatınız boyunca belki hiç sigara kullanmamış olabilirsiniz. Ama çevrenizde sigara alışkanlığı olan insanlar var olabilir ve onlar ile vakit geçirerek onların kullanmakta olduğu sigaranın dumanına maruz kalmanız mümkün. Sigaradan çıkan dumanın içerisinde bulunan toksinler cildinizin erken yaşlanmasına sebep olur. Hem kendinizi hem de önem verdiğiniz cildinizi sigaradan uzak tutun.

 

Peeling Uygulaması

 

Her sabah ve bazen günde iki defa gereğinden fazla olarak uygulamakta olduğunuz peeling temizleme uygulaması yapmanız da ciltte tahriş oluşturabilir. Çok fazla uygulama yapmanız doğrultusunda cilt tabakasını korumaya yarayan lipid yağları da kaldırmış olursunuz. Bu da cildinizin nem kaybına ve pul pul olmasına sebep olur. Cildinize fazla yüklenmeyin.

 

Makyaj Malzemelerindeki Tehlike

 

Son olarak aklımıza gelen yanlışlardan bir tanesi de kullandığınız makyaj fırçanızın yeteri kadar temizlenmemesidir. Eğer ki fırçalarınızın temizliğine dikkat etmezseniz bakteriler birikerek teninize nüfus edebilir. Her şeyden önce temizliğe dikkat edin.

 

Hemen hemen herkes cilt bakımını yaparken fark etmeden bazı yanlışlıklar yapmıştır.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative