Çekici Bakmak İstiyorsanız Bunları Uygulayın

Çekici Bakmak İstiyorsanız Bunları Uygulayın

Gözler ve beraberinde bakmayı bilmek çekici olmanın anahtarıdır. Bakışlara anlam ve çekicilik katmak iyi bir makyajla da çok daha belirgin bir havaya büründürülür. Bakışlar bir kişide kişilik özelliklerini ve duyguları ön plana çıkarır, o kişinin bakışlarından mutluluk ya da üzüntü hali de alınabilir. Bakışlardaki kirpiklerin payı büyüktür. Özellikle uzun ve hacimli kirpikler her zaman dikkat çekicidir.

 

Çekici Bakmak İçin Hangi Ürünler Olmazsa Olmazdır

 

Çekici bakmak için gözler ve kirpiklerin ön planda olması gerekir. Bunun için de maskara, eyeliner, göz farları, gözaltı kapatıcıları, pudra ya da fondöten el altında olmalıdır. Göz farı deyip geçmemek lazım; far ile yapılan gölgelendirme çekici bakışlara sahip olmayı sağlar. Mesela birkaç rengin aynı anda uygulanması  ile bakışlar çok daha derinlik kazanır.

 

Maskara seçimi önem ister. Zira iyi bir maskara iddialı bakışlar kazandırır. Her maskaranın kendine özgü özellikleri vardır. Bazıları çok siyah bazıları renkli, bazıları kıvrımlılık özelliği veren şeklindedir.

Her zaman önerilen yapay duran kirpikler yerine hacim sağlayan maskaralar kullanmak çok daha çekici bakışlara geçiş sağlayacaktır. Günlük hayatta tek kat uygulanan maskara özel bir gecede iki kat uygulanarak fark edilir hale gelinir.

İlgili Link : Badem Göz Estetiği

Çekici Bakmada Eyeliner Farkı

 

Gözlerde netlik kazandırma için eyeliner uygulaması anlam kazandırıcıdır. Genelde eyeliner da siyah, kahverengi, haki ya da mavi tonlar seçilir. Eyeliner kullanmada bilgili olmak gereklidir, yanlış çizim çirkin bir görüntüye sebep olacaktır. İnce bir uygulama her zaman için çok daha zarif durandır.

Çekici bakmada koyu farlar bakışlara anlam kazandırır. Göz kapağı tamamına koyu far uygulaması yerine gölgelendirmelerle yapılan uygulamalar çok daha doğal ama çekicilik kazandırır.

Son dönemlerde aydınlatıcı adı altında highlighter ürünlerinin elmacık kemikleri dışında göz pınarlarına da uygulanması ile gözler bir tık daha öne çıkarak bakışlar çekicilik kazanır. Anlamlı ve çekici bakışlarda kirpiklerin payı olmazsa olmazdır. Hiç kirpiği olmayan kadınlarda bu durum takma kirpiklerle giderilebildiği gibi uygun maskara kullanımı ile de bu açık başarıyla kapatılır. Ve sonuç çekici bakışlardır. Bir kadını da kadın yapan bakışların netliğidir.

 

Gözler ve beraberinde bakmayı bilmek çekici olmanın anahtarıdır. Bakışlara anlam ve çekicilik katmak iyi bir makyajla da çok daha belirgin bir havaya büründürülür.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative