Bronzer Nedir Nasıl Kullanılır?

Bronzer Nedir Nasıl Kullanılır?

Makyaj yapan birçok kadın bronzer kullanmadan makyajını asla tamamlamaz. Bronzer kişiye olduğundan daha bronz bir görünüm verir. Ten rengi fark etmeden birçok kadın bronzerin cilt üzerinde duruşundan çok hoşlanır. Önceden genelde özel günler için kullanılan bronzerlar artık günlük makyajda da oldukça yaygın şekilde kullanılıyor. Aşırıya kaçılmadığı sürece bronzer kişinin cildinde çok hoş bir görüntü veriyor.

 

Fakat aşırıya kaçıldığında oldukça kötü bir görünüm oluşuyor. Bunun sebebi bronzerin ciltte oldukça kalıp gibi durmasından ya da tenin aşırı yapay bir bronzluk görünümü vermesinden dolayıdır. Bronzer, bronzluk dışında kişinin yüz hatlarının da daha belirgin olmasını sağlar. Ayrıca yüze boyut kazandırır, gölgelendirme yapılmasını sağlar. Elmacık kemiklerinin altına, çeneye, alın bölgesinin üst kısımlarına hatta burun ucunda dahi kullanılabiliyor.

 

Bronzer Nasıl Uygulanmalıdır?

 

Bronzer işlemini yapacaksanız kullandığınız fırçanın; yuvarlak, dolgun ve yumuşak uçlu olması gerekir. Bunun sebebi; küçük fırçalar bronzerin cilt üzerinde dağınık bir biçimde durmasına sebep olur. Bu da size oldukça kötü, yapay bir bronzluk verir. Hatta yapaylıktan çok ciltte kirli bir görünüm oluşur.

Yaptığınız bütün makyaj boşa gider, emekleriniz de boşa çıkmış olur. Bronzer mümkün olduğunca cilde, yüzün büyüklüğüne uygun büyüklükte yumuşak uçlu bir fırça  ile az miktarda uygulanmalıdır. Fırçanın boyutu yüz ile orantılı olmazsa, bronzer uygulamak istediğiniz yerlerin daha dışında uygulamış olursunuz.

 

Fakat bronzer sürmek bu kadar basit değildir. Çünkü ten renklerine göre bronzer tonu farklılık gösterir. Her bronzer tonu her cilde gitmez. Eğer güzel bir bronz görünümünü bronzer ile sağlayacaksanız cilt renginize uygun bronzer seçin.

Beyaz Tenlere Uygun Bronzer Tonu: Eğer ten renginiz açıksa şeftali tonunda bir bronzer cildinize çok yakışır. Yüzünüzde turuncu bir görünüm olmasını istemiyorsanız kahverengi alt tonlara sahip bir ürün kullanmalısınız.

Sarışın Tenlilere Uygun Bronzer Tonu: Bal rengi veya tozpembe, pembemsi tonlar kullanmalısın.

Buğday Tenlilere Uygun Bronzer Tonu: Çok koyu ve aşırı ışıltılı olmayan toprak tonları bu tenler için oldukça ideal bir bronzer tonudur.

Esmer Ya Da Bronz Tenlere Uygun Bronzer Tonu: Çikolata tonlarında olan bronzerler bu tene sahip kadınlar için oldukça uygun bir tondur.

 

Makyaj yapan birçok kadın bronzer kullanmadan makyajını asla tamamlamaz. Bronzer kişiye olduğundan daha bronz bir görünüm verir.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative