Bölgesel İncelme İçin Liposuction

Bölgesel İncelme İçin Liposuction

Kadın dünyasında çok daha ağır basan; vücutlarının değişimi ya da var olan yağlanmadan kurtulmak durumu vardır. Çoğu zaman bu durum diyet ya da egzersizlerle yeterli olmayabilirler. Genelde zayıflama, zayıf olma olgusu bir takıntı halindedir. Ve bu da özellikle kadınlar için ilgi odağıdır. Her kadın kendini fit görmek ister ve bunun için de sürekli olarak zayıf kalma dünyasında yapılabilecekler listesini dener durur. Teknolojinin ilerlemesi ile birlikte güzel görünme, zayıf ve fit durma şıkları çeşitli alternatiflerle gelişme kaydetmiştir.

 

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

Bölgesel İncelme

 

Bölgesel incelme konusuna gelince; fazla kilosu olmayan ancak vücudunun belli bölgesindeki yağlanmadan bir türlü kurtulamayanlar için geliştirilmiş bir zayıflama metodudur. Özellikle yaz aylarında giyilen ince kıyafetler, şortlar, bikiniler, mini etekler kilolu olmayan kişilerde çok daha hoş bir görüntü çizdiğinden bölgesel incelme adı altında Liposuction kurtarıcı hal almıştır.

Günümüzde ne yazık ki mesleklerin birçoğu hareketsiz mesleklerdir. Günün en az 10 saati oturarak bilgisayar başında iş yapma şeklinde devam ettiğinden hem kişilerde rahatsızlık hem de kilo almalar başlamaktadır. Özellikle ileri yaşlarda ciddi kronik sorunlar baş göstermektedir. Bu rahatsızlıklar paralelinde meydana gelen şişmanlıklar olsun, bölgesel yağlanmalar olsun liposuction yine kurtarıcı görevdedir. Kuşkusuz kilo alımı ya da bölgesel yağlanma sadece kadınlara özel bir durum değildir; özellikle erkekler için de karın bölgesi yağlanmaları sık yaşanan bir durum halindedir.

İlgili Link : Diyet ve Başarı Öyküsü

 

Liposuction Nedir?

 

Liposuction mevcut vücut hatlarının düzenlenmesi ya da forma sokulması için; diyete ve egzersize rağmen bölgesel yağlanmaların engellenemediği hallerde sorun yaşayanlar için çözüm getiren teknolojik bir uygulamadır.Liposuction ameliyatları inatçı bölgesel yağlanmalara uygulanır. Deyim yerindeyse bir şekillendirme işlemidir.  Liposuction türleri mevcuttur. Hepsinde amaç bölgedeki yağı almaktır ve hastaya gereken düzeltmeleri yapmaktır. Liposuction genel ya da lokal anestezi uygulanarak yapılır. Ön muayene de düzeltme yapılacak bölgeler işaretlenir, karar verilir ve işleme geçilir. Küçük kesiler atılarak ince kanüllerle içeri girilip yağlar eritilir ve dışarı atılması sağlanır. Liposuction süresi bölgedeki yağlanmasının miktarına göre değişir. Liposuction sonrasında bölgede şişlik, morluk oluşması normaldir. Bu durum birkaç günlük süreçtir hepsi geçicidir.

 

Kadın dünyasında çok daha ağır basan; vücutlarının değişimi ya da var olan yağlanmadan kurtulmak durumu vardır. Çoğu zaman bu durum diyet ya da egzersizlerle yeterli olmayabilirler.

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative