Bebeğim Emmiyor Ne Yapmalıyım

Bebeğim Emmiyor Ne Yapmalıyım

Yeni bebek sahibi olan bir annenin işi oldukça zordur. Hem bebeği için en iyisini yapaya çalışır hem de fizyolojik olarak kendisinin de yardıma ihtiyacı olabilir. Sanıldığı gibi bütün bebekler emme içgüdüsüyle doğmaz. Daha doğrusu nadir de olsa bazı bebeklerin emme ile ilgili bir problemi olabilir. Bu durumda bir annenin ilk olarak sakin kalmaya çalışması gerekir. Lohusa psikolojisi ile ağır bir baskı altında olduğu için etrafındakilerin de kendisine yardımcı olması ve onun sakinleşmesine yardımcı olması gerekir. Emmeyen bir bebeğe karşı ilk olarak yapılması gereken şey annenin sakin kalması ve telaşa kapılmamasıdır. Çünkü annenin psikolojisi bozulur ve de çok yorulursa sütünün azalma olasılığı da vardır.

 

Israr Etmek Yanlış Olabilir

Emzirme Pozisyonunuzu Değiştirin

 

Israr Etmek Yanlış Olabilir

 

Bebeğiniz emmiyorsa onu zorlamadan ve de strese kapılmadan ara sıra emme denemelerine devam etmelisiniz. Sürekli olarak bebeği zorlamak hem anne hem de bebek için daha sıkıntılı olabilir. Tabi ki ilk aylarda sadece anne sütü içmesi için elden gelen her şey yapılmalı. Ama ilk 40 gün bebeğin çok iyi beslenmesi gerektiği için yine de evinizde güvenilir ve sağlıklı bir bebek maması bulundurmalısınız. Unutmayın ki bu durum geçicidir. Bebeğiniz bir süre sonra emmeye başlayabilir. Bıraktıysa da yeniden başlayabilir. Önemli olan bu süreyi sizin sakin ve telaşa kapılmadan halledebilmeniz. Emzirmekten vazgeçmeden bebeğinizi ara sıra emzirmeye devam etmelisiniz.

 

Emzirme Pozisyonunuzu Değiştirin

 

Bebeğinizi farklı şekillerde emzirmeyi de deneyebilirsiniz. Hem oturarak emzirmeyin. Ara sıra ayakta gezerek emzirebilirsiniz. Bu durum anne için zor olsa da mesela kendini daha rahat hissettiği herhangi bir pozisyonu da deneyebilir. Mümkün olduğunca anne ve bebek yalnız kalabilmelidir. Hafif bir müzikle sakin ve loş bir odada emzirmeyi deneyebilirsiniz. Kendinizi daha rahat hissettiğiniz bir yerde kulağınızda müzikle de bebeğinizi emzirebilirsiniz. Önemli olan bebeğin sizin sakin olduğunuzu hissetmesi ve kendisinin telaşa kapılmamasıdır. Anne ve bebek kendisini ne kadar rahat hissederse bu süreç o kadar rahat geçer. Dilerseniz bir sling ya da çocuk taşıma gereci satın alıp gezerek de emzirmeyi deneyin.

 

Alerjik Reaksiyonlar 

 

Hiç farkında olmasanız da bebeğinizde süte karşı bir alerjik reaksiyon gelişmiş olabilir. Bazı bebeklerde görülen süt alerjisi gibi durumlarda annenin süt ve süt ürünlerinden uzak durması gerekir. Bebeğiniz bu yüzden emmiyorsa bu konuda doktora başvurabilirsiniz. Emzirme pozisyonu, sizin psikolojik durumunuz ve bebeğin rahatı gibi konular dışında alerjik durumları ya da diğer sağlık sorunlarını da gözden geçirmeniz gerekir. Eğer bebeğinizde bu tür durumlar varsa doktorla birlikte bir çözüm bulabilirsiniz. Siz ne kadar kararlı, rahat ve sakin kalırsanız bebeğiniz de kendisini güvende hissedip yeniden emmeye başlayacaktır. Kendinize bir şans verip bu süreci sakin ve huzurlu geçirmeye çalışın ve de hemen vazgeçmeyin.

Yeni bebek sahibi olan bir annenin işi oldukça zordur. Hem bebeği için en iyisini yapaya çalışır hem de fizyolojik olarak kendisinin de yardıma ihtiyacı olabilir.
Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative