Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin

Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin

Uygulayacağınız doğal yollar ile temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bal maskesini cildinizi temizleme, nemlendirme ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırma işlemleri için kullanabilirsiniz. Yüksek fiyatlara ait cilt bakım ürünlerini kullanmak yerine, bal maskesi kullanarak cildinizi güzelleştirin.

 

Bir kadın olarak cildinizin güzel, pürüzsüz, canlı, temiz gözükmesi için birden fazla ürün kullanıyorsunuzdur. En küçük cilt kremine bile yüksek fiyatlar veriyoruz. Cildinizi kimyasal ürünlere maruz bırakmak yerine, evinizde var olan doğal ve organik ürünleri kullanarak cilt bakımını yapabilirsiniz. Bahsettiğimiz ürünlerden biri olan bal, doğal antibiyotik görevi yapar. Cildi temizlediği gibi aknelerden de korur. Nemlendirici özelliğiyle, cildinizi rahatlatır. Bal maskenizi cildinize uygulayarak, cildinize parlaklık ve canlılık verebilirsiniz.

 

Bal Maskesinin Faydaları

 

Akne ve siyah noktalardan korur.

Anti bakteriyel etkisi sayesinde bakterileri engeller.

Balın içinde hidrojen peroksit maddesi bulunur. Bu madde cilt lekelerini yok etmeye çalışır. Yanık, akne, ben izi gibi lekeleri yok edecek şekilde azaltır.

Cilt hücreleri zamanla yenilendiği için, cilde parlaklık verir.

Hassas cilde sahipseniz, bal maskesini cildinizi temizlemek içinde kullanabilirsiniz. Bal maskesi adeta bir peeling görevi yapar.

Yaşlılığa ait izleri azaltır.

 

Bal Maskesi Cilde Nasıl Uygulanır?

 

Bal maskesi hazırlamanın farklı yolları vardır. Bunlardan bir tanesi, balı bir kâsenin içine koyup cildinize sürmektir. Bir diğer yolu ise, farklı ürünlerle karıştırıp cilde uygulamaktır. Ayda 4, 5 kez düzenli bir şekilde uygularsanız, bal maskesinin faydalarını görebilirsiniz.

 

Yüzünüzü yıkayıp, temizleyin.

Kâsenin içine koyduğunuz balı masaj uygulayarak cildinize sürün.

Kısa bir süre bekledikten sonra, cildinizi ılık su ile yıkayarak temizleyin.

Uyarı: Bala alerjiniz varsa, kesinlikle kullanmayın. Kullanacağınız balın orijinal ve doğal olmasına özen gösterin.

 

Bal Maskesi İle Cildinize Doğal Peeling Yapabilirsiniz

 

Cildi hassas olan kişiler balı kullanarak, peeling yapabilir. Peeling yapmak için yulafa ihtiyacınız olacak. Bir kâsenin içine sıcak su koyun. Yulafları sıcak suyun içine ilave edin. Yulaflar sıcak su içinde beklediği için yumuşar. Suyu süzerek yulafları başka bir kâsenin içine alarak, bal ile karıştırın. Cildinize masaj yapar gibi sürün. Hassas olan cildiniz rahatlayacaktır.

 

Cildinizi Nemlendirmek İçin Bal İle Birlikte Hindistan Cevizi Yağı Kullanın

 

Bal ve Hindistan cevizi yağının nemlendirici özelliği vardır. Nemlendirici özelliğini arttırmak için, balın içine Hindistan cevizi yağı ekleyebilirsiniz. Oluşturduğunuz karşımı cildinize uygulayın. Yaklaşık 15 dakika bekledikten sonra, ılık su ile cildinizi yıkayın.

 

Yaşlılığa Ait İzleri Ortadan Kaldırmak İçin Bal Maskesi

 

Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa ait leke ve kırışıklıklar oluşur. Leke ve izler sizi yaşlı gösterir. Yumurta beyazı ile balı karıştırın. Karşımı cildinize sürün. 10 dakika bekledikten sonra ılık su ile yıkayarak temizleyin. Bu karşımı düzenli olarak cildinize uygularsanız, faydasını görebilirsiniz. İlgili Link: Lip Balm Nedir?

 

Uygulayacağınız doğal yollar ile temiz ve canlı bir cilde sahip olabilirsiniz. Bal maskesini cildinizi temizleme, nemlendirme ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırma işlemleri için kullanabilirsiniz.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative