Badem Göz Estetiği

Badem Göz Estetiği

Badem göz estetiği, gözleri çekik göstermek için yapılan kalıcı bir operasyondur. Göz hafifçe yukarı çekilir ve bu sayede daha derin bakışlara sahip olunur. 10Gözler bir miktar daha büyük görünür. Yorgun, bitkin, mutsuz yüz ifadesini yok eder. Eğer hasta operasyon sonucundan memnun kalmaz ise tekrar basit bir operasyonla ilk operasyon eskisinin eski haline getirilebilmesi mümkündür. Son zamanlarda özellikle Hollywood ünlüleri tarafından sık sık tercih edilen bir estetik türüdür.

Neden Tercih Edilir?

Yüzümüzün en dikkat çekici yerlerinden biri olan gözlerimizin iletişim kurmamızda çok etkisi vardır. Anadolu ve Ortadoğu’daki insanların göz şekli genellikle aşağıya doğrudur. Kuzey bölgelerde yaşayan insanlarda olduğu gibi çekik göz, birçok kadının da hayalidir. Kalıcı olarak bu hafif yukarı doğru çekik gözlere sahip olmak mümkün olmaktadır. Bayanların özellikle tercih ettiği yöntemdir.

Nasıl Yapılır?

Badem göz ameliyatı yaklaşık 30 dakika sürer. Genellikle de lokal anestezi kullanılır. Anestezi öncesinde hastanın istekleri doğrultusunda işlem yapılacak bölgeler işaretlenir. Daha sonra gözün dış köşeleri uyuşturulur. Gözler yukarı doğru kaldırılır.  14-15 milimetrelik bir açıklık söz konusudur. Doku, kemik zarına tutturulur.

Bu şekilde de badem göz biçimi elde edilmiş olur. Operasyon sırasında hasta konuşabilir ve hastaya bazı direktifler verilebilir. Yaklaşık 3-4 dikiş ameliyatı tamamlamak için yeterlidir ve dikişler 3-4 gün içerisinde alınır. Dikişler alındıktan sonra herhangi bir dikiş izi kalmaz. Hastane yatışı gerekmeksizin hasta hayatına devam edebilir.

Operasyon Öncesi Yapılanlar

Öncelikle ameliyat yapılacak bölgenin fotoğrafları çekilir ve incelenir. İncelendikten sonra hastaya en uygun göz biçimi belirlenir. En sonunda oluşacak göz biçimi hastaya gösterilir böylelikle hasta da kendini daha rahat hisseder.

Operasyon Sonrası

Hasta, ameliyattan sonra birkaç saat içinde evine dönebilir. 2-3 gün içinde işine başlayabilir. Badem göz ameliyatından sonra bandaj kullanılmaz. Bölgede strip denilen ince şeritler kullanılır. Kişi kesinlikle operasyon sonrası araba kullanmamalıdır. Sigara içen hastalarda ise kızarıklıklar görülmüştür. Duş alma ya da yüz yıkama işlemleri 2. gün sonrası yapılabilir. Denize girilme ise dikişler alındıktan sonrasında mümkündür.

Merak Edilenler

Badem göz ameliyatı gözü olumsuz etkileyen bir işlem midir? Hayır. Badem göz ameliyatı gözde herhangi bir görme problemi meydana getirmez. Hastayı göz çevresindeki ağırlıktan kurtaran bir operasyondur. Yüz ifadesi bozulur mu? Hayır. Badem göz estetiği yüz ifadesinde bir bozukluğa neden olmaz.

Dikkat Edilmesi Gerekenler

Öncelikle ilk dikkat edilmesi gereken konulardan biri pansuman konusudur. Operasyon sonrası dikişlerin yaklaşık sekizinci güne kadar her iki günde bir pansuman yaptırılması gereklidir. Aynı zamanda yüz bölgesini çok sıcak ya da çok soğuk sudan korumak gerekir. İşlem bölgesinde olacak nem, enfeksiyonu arttırıcı bir nedendir.

Bu yüzden o bölgede nemden kaçınılmalıdır. Yani duş alınırken buhar yapmaması için su sıcaklığı yüksek olmamalıdır. Makyaj malzemeleri ve kozmetik ürünler kullanılabilir. Ama badem göz ameliyatından sonra dikişler alınana kadar göz bölgesine kimyasal madde değdirilmemelidir. Dikkat edilmesi gereken en önemli unsur ise hijyendir. Daha önce de belirtildiği gibi nemli bölgelerde olduğu gibi pis bölgelerde de enfeksiyon çok hızlı ürer. İlgili Link: Göz Kapağı Estetiğinde Cerrahi Süreç Nasıldır

Badem göz estetiği, gözleri çekik göstermek için yapılan kalıcı bir operasyondur. Göz hafifçe yukarı çekilir ve bu sayede daha derin bakışlara sahip olunur.

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative