Bacak Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Yağlar

Bacak Sıkılaştırmak İçin Bitkisel Yağlar

Bacakları Sıkılaştırmak İçin Ne Yapmalı?

Bacak sarkmalarının oluşumu genelde aşırı şekilde yaşanan kilo değişimleri ve hareketsiz bir yaşam tarzı neticesinde görülür. Bacak sarkmalarının çözümünde, daha çok beslenme ve egzersizin yeterli olmadığı durumlarda bitkisel yağlara başvurulmaktadır. Bitkisel yağların önemi yapısal bilimsel testler ile her geçen gün biraz daha ön plana çıkmaktadır. Yüzyıllardır kadınların kullandığı güzellik formüllerinin kaynağını, doğal yöntemlerle üretilen bitkisel yağlardan oluşturmaktadır. Bacaklarınıza, anlatacağımız bakım kürleri ile düzenli olarak bakım yaptığınız takdirde kısa zamanda pürüzsüz ve sıkı bacaklara kavuşabilirsiniz. Özellikle bacaklardaki sarkmalara karşı etkili olan bitkisel yağlar, aynı zamanda ciddi boyutta olmayan renk bozukluğu ve değişikliklerine de etki edecektir. Tabi etkili sonuçlara ulaşmak için yapacağınız sadece yağı sürmek değil, nasıl sürüleceğini de bilmeniz gerekir. Sarkık ve yumuşayan bacaklar için belirli masaj teknikleri ve bitkisel yağları kullanarak sıkılaşma sağlayabilirsiniz. Fakat sadece bitkisel yağ kullanmanızın yanında etkili bacak egzersizleri de yapmanızı öneriyoruz ki bacak kaslarının gelişimi ve sıkılaşma da spor, önemli bir faktördür.

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağlar

Keten Tohumu Yağı

Bacaklarınızı formda gösterecek olan bu yağ ile özellikle spor yapanlar haşır neşirdir. Her hafta 2-3 kere kullanabilirsiniz.

Lavanta Yağı

Bacak sarkmasına iyi gelen bitkisel bir yağ olan lavanta yağını da her duştan sonra düzenli olarak yine masaj yaparak uygulayınız.

Biberiye yağı

Biberiye bitkisinin sindirim konusunda da faydası olduğu yaygın olarak bilinen bir durumdur ve Biberiye yağı da etkili bir sıkılaştırıcıdır. Sıkılaşmanın yanında bacakların incelmesine de yardımcı olur. Burada dikkat etmeniz gereken az miktarda kullanmaya özen göstermenizdir.

Kakao Yağı

Kakao ve kakaolu yiyeceklerin, doğrudan ateşe konularak değil de kaynar suya oturtarak eritilmesi ve masaj yaparak bacaklara uygulanması gerekmektedir. Çatlakları da azaltan bu formül, bacaklarınızı da sıkılaştırır. Haftada 2-3 kere uygulayabilirsiniz.

Kayısı Çekirdeği Yağı

Kayısı birçok güzellik alanında ve peeling yapmada kullanılmaktadır. Kayısı çekirdeği yağı bacak sarkma probleminizi gidermede, sıkılaşmada faydalı olan bir bitkisel yağdır.

Kekik Yağı

Özellikle bacakların toplanmasında faydalı olan kekik yağının etkisini ilk kullanımdan itibaren hissedeceksiniz. Duştan sonra ayaklarınıza ve bacaklarınıza bu bitkisel yağdan az miktarda uygulamanız sıkılaşma ve rahatlama için yeterlidir.

Yosun Yağı

Selülit tedavisi konusunda sıklıkla başvurulan bir bitkisel ve doğal çözüm olan yosun yağı, masaj yapılarak bacaklara uygulandığında etkili bir sıkılaşma sağlayıcıdır.

Greyfurt Yağı

Bacakları inceltmede de etkili olan greyfurt yağı, içerdiği elementlerle de yağ yakmada da etkili bir maddedir.

Portakal Yağı

Portakal yağını, temizlenmiş bacaklara yavaşça masaj yaparak düzenli olarak uyguladığınızda bacaklarınızın sıkılaştığını göreceksiniz.

Çilek Yağı

Çilek yağıda bacak sıkılaştırıcı özelliğe sahiptir. Bacakların kadifemsi görünüm kazanmasına da yardımcı olur.

Bacak Sarkması Nasıl Düzelir?

Bacak sarkması belirli egzersizler, beslenme ve anlattığımız vücut sıkıştırmada kullanılan bitkisel yağ karışımlarıyla düzeltilebilir.

Bacak Sıkılaştırıcı Yağ Karışımı

Bacak sıkılaştırıcı ürünlere yüksek meblağlar ödemeden önce mutlaka bacak sıkılaştırıcı yağ karışımı önerilerimizi denemelisiniz. Bu yağ karışımlarıyla bacaklar incelir, sıkılaşır ve daha güzel bir görünüme kavuşurlar.

Bitkisel Yağ Karışımı

Yosun Yağı    : 25 ml

Kakao Yağı    : 25 ml

Lahana Yağı   : 50 ml

Bu yağları bir kapta iyice karıştırdıktan sonra bacaklarınıza masaj yaparak uygulayın. Uygulama yapılan bölgeyi streç ile sararak aşağı yukarı 2 saat kalmasını sağlayın. Bu sürenin sonunda ılık su yardımıyla vücudunuzda kalan yağları temizleyin. Uygulamaların sonuç vermesi için düzenli olarak yapılması gereklidir.

Bacak Sıkıştırma İçin Yumurta Kullanın

Yumurta akı, vücuttaki gözeneklerin küçülüp daralmasını sağlar ve pürüzsüz bir görünüm verir. Yumurta akını çırptıktan sonra bacaklarınıza sürerek ortalama 20 dk beklettikten sonra temiz su ile yıkayınız. Her hafta uygulanabilecek bu yöntem de bacak sarkmalarını engellemektedir.

Bacak Sıkılaştırıcı Bitkisel Yağ Karışımı

Çilek Yağı      : 2 Yemek Kaşığı

Avokado Yağı : 2 Çay Kaşığı

Kantaron Yağı            : 1 Tatlı Kaşığı

Portakal Yağı  : 2 Yemek Kaşığı

Greyfurt Yağı : 1 Tatlı Kaşığı

Kayısı Yağı    : 2 Tatlı Kaşığı

Susam Yağı    : 2 Çay Kaşığı

Verilen miktarda bir karışım hazırlayarak günlük olarak bacaklarınıza masaj yaparak uygulayabilirsiniz. Aynı zamanda selülitlere de çözüm üreten bu bitkisel karışım, bacaklarınızı da sıkılaştıracaktır. İlgili Link: Manikür Nasıl Yapılır?

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
İlginizi Çekebilir

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Göz Rengini Değiştirme | Alemi Kadın: […] İlgili Link : Göz Kapağı Estetiği […]
2020-09-04 10:16:32
2020-08-31 14:44:34
Gece Makyajı Nasıl Yapılır | Alemi Kadın: […] Arzu ederseniz göz çevrenize özel serum ya da extra
2020-08-31 14:34:06
Bal Maskesi İle Cildinizi Güzelleştirin | Alemi Kadın: […] Bay veya bayan ayrımı olmaksızın yaş ilerledikçe, ciltte yaşlılığa
2020-08-31 14:18:11
Kaş Kaldırma | Ameliyatsız Kaş Kaldırma Yöntemleri: […] Kaş Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:15:44
Kaş Jeli Nasıl Kullanılır | Alemi Kadın: […] Jeli Nasıl Kullanılır Kalıcı Kaş Şekillendirme Nedir
2020-08-31 14:11:20
DMCA.com Protection Status Ada Creative