Avokado Yaprağı

Avokado Yaprağı

Son yıllarda avokado ile ilgili çok fazla duyum alınmaktadır. Avokado ile ilgili türlü faydalar, sağlıkla ilişkilendirmesi yapılmaktadır. Özellikle olgunlaşma döneminden sonra yenildiğinde faydaları saymakla bitmez. Bebekler, gençler, yetişkinler, yaşlılar her yaşta bireyin tüketebileceği bir üründür. Meksika kökenli olan bu meyvenin kendisi gibi yaprağının da mucize ötesi faydaları bulunmaktadır. İdrar yolları, mide rahatsızlıkları, şeker hastalıkları, tansiyon rahatsızlıkları, solunum yolu enfeksiyonları, uykusuzluk gibi durumlarda kurtarıcı özelliği vardır.

 

Avokado Yaprağı Faydaları

 

Günlük yaşantımız içerisinde insan vücudunda yorgunluk, halsizlik şikâyetleri çok fazla duyulmaktadır. Fiziksel olarak ya da zihinsel olarak vücudumuzdaki tüm kaslar gün boyunca çok fazla çalışmakta ve dinlenme saatinde çeşitli ağrılarla kendini fark ettirmektedir. İşte avokado yaprağı burada devreye girer ve kas ağrılarının azalmasına kasların gevşemesine neden olur.

Düzenli olarak kullanıldığı takdirde böbrek taşlarından şikâyeti olan hastaların böbrek taşlarının azalmasına yardımcı olur. İçeriğindeki quercetin maddesi sayesinde doğallık mucizesi antiaging özelliğe sahip olduğu için idrar yollarının temizlenmesini sağlar. İdrar söktürücü ve mesane boşalmasına etki eder. Kan damarları içerisinde daha rahat dolaşım sağlaması ile avokado yaprağı çayının içenlerin tansiyonları sürekli dengede kalır. Mide rahatsızlığı olanlar için hazmı kolaylaştırıcı özelliği vardır. Şeker hastaları için yapraklarında bulunan glikozit maddesi sayesinde insan vücudunun ihtiyacı olan şekeri karşıladığı için diyabeti önlemek adına mucize bir bitkidir.

 

Avokado Yaprağı Nasıl Kullanılır?

 

Avokado yaprağı çay olarak demlenerek içilir. Avokado yaprağı çayı için ihtiyaç duyulan malzemeler 5 ya da 6 su bardağı içme suyu ve 5 ya da 6 adet avokado yaprağıdır. Öncelikle su kaynatılır. Daha sonra içerisinde avokado yaprakları atılır. 15 ya da 20 dakika demlendikten sonra arzuya göre içerisinde tatlandırmak için bal ve limon konularak tüketilir. Ürünlerin miktarları ve demleme süresi istenilen verimin alınabilmesi için önemlidir. Faydalarından yararlanabilmek adına avokado yaprağı çayını 15 günden fazla tüketmemeli ve günde bir kere yatmadan önce ya da akşam yemeğinden üç saat önce tüketilmelidir. Her 5 gün kullanımdan sonra 3 gün ara verilmelidir.

 

 

İlgili Link: Candida Mantarı

 

Avokado Yaprağı Ne İşe Yarar?

 

Avokado yaprağı içeriğinde bulunan özel bileşenler, quercetin, glikozit, serbest radikallerle savaşma özelliği, antioksidan içeriği gibi birçok özelliği sayesinde vücutta birçok bölgede etkili olup tedavi hizmeti sunar. Hücreleri yenileyerek erken yaşlanma belirtilerini ortadan kaldırır. Saçların bakımını sağlayarak sağlıklı ve hızlı bir şekilde uzamasını sağlar ve beyazlamayı geciktirir. Ağızda oluşan bakterilerin yok olmasını sağlar ve diş çürümelerine engel olur. Uykusuzluk problemi yaşayanların uyuması için etken maddeler içerir. Sindirim ile ilgili sıkıntıları yok eder bağırsak hareketlerini düzenler. Cilt temizliği için olması gereken nem ve gözenek sıkılaşmasını sağlar. Kanser hastalığının vücuda yayılmasını ve oluşumunun önlenmesi için faydalıdır. Zayıflamaya yardımcı olur. Nefes almayı kolaylaştırarak öksürük tedavisinde, üst solunum yolu enfeksiyonlarında rahat bir tedavi süreci için yardımcı olur.

 

Son yıllarda avokado ile ilgili çok fazla duyum alınmaktadır. Avokado ile ilgili türlü faydalar, sağlıkla ilişkilendirmesi yapılmaktadır.

 

Bu yazıyı oylamak için yıldızlara tıklayın.
[Toplam: 0 Ortalama: 0]

Sosyal Medyada Paylaşın:
Önceki Yazı
Sonraki Yazı

BİRDE BUNLARA BAKIN

Düşüncelerinizi bizimle paylaşırmısınız ?

Sponsor
  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
DMCA.com Protection Status Ada Creative